Оголошення про намір перегляду тарифу на теплову енергію ТОВ «ПІВДЕНЬ ЕНЕРГО»

«ТОВ ПІВДЕНЬ ЕНЕРГО» постачає теплову енергію для Комунального некомерційного підприємства «Очаківська багатопрофільна лікарня» Очаківської міської ради, яке знаходиться за адресою: вул. Першотравнева, 1, м. Очаків, Миколаївська область. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2012 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово - комунальні послуги», відповідно до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 12 вересня 2018 року № 239 «Порядок розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення» та відповідно до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 05 червня 2018 року № 130 «Порядок інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» ТОВ «ПІВДЕНЬ ЕНЕРГО» на підставі Закону України «Про теплопостачання»  № 2633 - IV від 02 червня 2005 року планується переглянути та встановити наступний тариф на теплову енергію:

 • 4 000,00 грн./Гкал без ПДВ - для установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету та інших осіб.

Зауваження і пропозиції фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом  7 днів з дня опублікування на адресу: ТОВ « ПІВДЕНЬ ЕНЕРГО», код ЄДРПОУ 44675762, 03127, м. Київ, пр. Голосіївський , 118- Б, офіс 4/3.

Розрахунок тарифу на теплову енергію:

- для установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету та інших осіб:

 

Адміністративно - територіальна одиниця

Діючий тариф на теплову енергію грн. за

1 Гкал без ПДВ

Проект тарифу на теплову енергію (виробництво, постачання) грн. за

1 Гкал без ПДВ

Відхилення

%

м.Очаков, Миколаївська область

3 772,00

4 000,00

 

6,04 %

 

Структура тарифу за одну гігакалорію теплової енергії

Товариства з обмеженою відповідальністю «ПІВДЕНЬ ЕНЕРГО».

 

№ п/п

Статті витрат

Виробництво теплової енергії, грн

1

2

3

1.

Прямі витрати

                            3 426,11

1.1.

Паливо (паливна пелета)

1 963,80

1.2.

Електроенергія

277,42

1.3.

Амортизація обладнання (оренда обладнання)

355,94

1.4.

Оплата праці

504,28

1.5.

Єдиний соціальний внесок

110,94

1.6

Інші прямі матеріальні витрати

213,73

2.

Загальновиробничі витрати

203,90

3.

Адміністративні витрати

170,06

 

Повна собівартість

3 800,07

 

Єдиний податок 5%

200,00

 

Тариф на виробництво теплової енергії без ПДВ

4 000,07

 

Інформація про зміну вартості тарифів на теплову енергію, що виробляється ТОВ «ПІВДЕНЬ ЕНЕРГО»

Опис проблеми.

Відповідно статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про житлово - комунальні послуги», підвищення тарифів на теплову енергію зумовлено рядом факторів, в тому числі перегляд та підвищення: тарифів на енергоносії, водопостачання, водовідведення, вивезення твердих побутових відходів, цін на паливо - мастильні матеріали, паливну сировину та підвищення заробітної плати та відповідно податків та зборів і на заробітну плату.

Так, зв’язку з ростом вартості на паливну пелету (яка є основною складовою при формуванні тарифу на теплову енергію), починаючи з липня 2023р. та враховуючи прогнозні дані ринку збуту палива. Крім того індекс інфляції у 2022р. становив 26,6% а за 6 місяців 2023р. – 4,6%, тому підприємство збільшує соціальні гарантії для своїх працівників (керуючись ситуацією на ринку оплати праці).

Таким чином, діючі тарифи на теплову енергію вже не можуть виконувати свого економічного призначення і повертати підприємству кошти, затрачені на виробництво.

 1. Обґрунтування.

Згідно ст. 10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та п. 2 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування затверджують тарифи на житлово-комунальні послуги.

Відповідно до статті 20  Закону України «Про теплопостачання» тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність суб’єкта господарювання. Встановлення тарифів на теплову енергію нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання не допускається

 1. Очікувані результати.

Приведення тарифів на теплову енергію до економічно обґрунтованих витрат дасть можливість:

 • надавати своєчасно та якісні послуги споживачам;
 • своєчасну оплату за придбані енергетичні ресурси, отримані послуги інших підприємств;
 • налагодити високоякісну роботу та економічну стабільність підприємства;
 • своєчасно сплачувати податки, збори та обов’язкові платежі до бюджету.
 1. Мета регулювання.

Регулювання тарифів на теплову енергію запроваджується з метою забезпечення беззбитковості зазначеної послуги для підприємства за рахунок збалансування доходів і видатків.

 1. Механізм регулювання.

Передбачає досягти відповідність розмірів тарифів шляхом прийняття рішення щодо приведення їх до фактичних витрат. Дане рішення буде документом, відповідно до якого споживачам буде проводитися нарахування плати  за теплову енергію.

 1. Можливість досягнення.

Прийняття рішення органами місцевого самоврядування на впровадження тарифів на теплову енергію, врахувавши зауваження та пропозиції.

 1. Ризик впливу - мінімальний (до зміни чинного законодавства).
 2. Обґрунтування терміну чинності - до зміни чинного законодавства, цін на матеріали, паливо, витрат на оплату праці, податків, зборів та обов’язкових платежів, тарифи будуть переглядатись.

Зауваження та пропозиції до вищевказаного проекту рішення Очаківської міської ради приймаються на адресу ТОВ «ПІВДЕНЬ ЕНЕРГО» просп. Голосіївський, 118Б, офіс 4/3, м. Київ, 03127 протягом 7 календарних днів з дня його оприлюднення.