ПОДАТКИ БЕЗ ФОП: кого зобов’яжуть платити?

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №10166 щодо спеціального режиму оподаткування для людей, які ведуть власну справу без офіційної реєстрації

 

Проектом закону передбачається запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами від здійснення окремих видів діяльності. При цьому скористатися таким режимом зможуть фізичні особи, які не є самозайнятими і відповідають низці критеріїв.

 

ЦЕ ТАКІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ

🔸надання послуг із догляду;

🔸надання послуг таксі, та інші послуги перевезення легковими автомобілями;

🔸кур’єрська діяльність (послуги з доставки на дім);

🔸проведення ремонтних робіт об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;

🔸надання послуг перекладу;

🔸дресирування та догляд за домашніми тваринами;

🔸діяльність із організації та проведення святкових заходів (тамада, ведучий);

🔸діяльність у сфері охорони здоров'я людини, яка не потребує ліцензії;

🔸послуги з виконання фоторобіт;

🔸послуги домашньої прислуги;

🔸послуги з догляду за дитиною;

🔸послуги, пов'язані з очищенням та прибиранням житлових приміщень за індивідуальним замовленням фізичних осіб;

🔸послуги з ремонту на дому одягу та побутових текстильних виробів;

🔸послуги на дому з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;

🔸перукарські послуги на дому, послуги на дому з манікюру та педикюру тощо.

 

ЗАКОНОПРОЕКТОМ ПРОПОНУЄТЬСЯ 

 

1️⃣ Встановити, що доходи, отримані фізичною особою в рамках спеціального режиму, оподатковуються за ставкою 6%, якщо сума отриманого доходу протягом року не перевищує 153 розмірів мінімальної заробітної плати (зараз це трохи більше 1 млн грн), а у разі перевищення такої суми –ставка 18% до суми перевищення.

 

2️⃣ Визначити поняття «оператор цифрової платформи», а також покласти на них обов’язок щодо надання контролюючому органу інформації про суми доходів, отримані з використанням цифрової платформи фізичними особами, які повідомили оператора цифрової платформи про застосування спеціального режиму.

 

3️⃣ Передбачити, що порушення строків подання інформації контролюючим органам про доходи фізичних осіб, які застосовують спеціальний режим, спричиняє притягнення до відповідальності операторів цифрових платформ – як резидентів, так і нерезидентів.

 

4️⃣ Визначити, що для фізичної особи, яка застосовує спеціальний режим оподаткування, податкове зобов’язання визначається контролюючим органом з використанням даних РРО.

 

5️⃣ Фізична особа зобов’язана забезпечити наявність та/або перерахувати на спеціальний рахунок суму коштів, достатню для своєчасного перерахування банком суми узгодженого податкового зобов’язання. У разі неможливості банком сплатити (перерахувати) до бюджету грошове зобов'язання у зв’язку із відсутністю/недостатністю коштів на спеціальному рахунку та за відсутності факту його оскарження, банк повідомляє контролюючому органу про неможливість перерахування суми узгодженого податкового зобов’язання, а грошове зобов’язання стає податковим боргом платника податку, який підлягає стягненню тощо.