Бронювати військовозобов'язаних будуть через Дію

 

До кінця року в Україні планують запустити електронну систему бронювання військовозобов’язаних. Її розробляють Мінекономіки та Мінцифри.

 

ЯКИЙ ВИГЛЯД БУДЕ МАТИ «ЄБРОНЮВАННЯ»?

 

🔶Запускати окремий застосунок чи платформу для «єБронювання» не планують. «Доступ до послуги «єБронювання» здійснюватиметься через застосунок «Дія».

🔶Через «єБронювання» керівники підприємства матимуть змогу дізнатися, скільки військовозобовʼязаних працівників вони зможуть забронювати. Це стане можливо завдяки обміну даними між реєстрами органів державної влади, Міністерства оборони та Генштабу ЗСУ.

 

🔶Якщо ввести у сервіс облікові дані конкретного працівника, можна буде перевірити, чи підпадає він під бронювання, чи має дефіцитну військову спеціальність, чи потрібно йому оновити дані в ТЦК тощо.

 

🔶Якщо людина підпадає під усі критерії бронювання, отримує відстрочку від призову на військову службу на пів року.

 

🔶Якщо дані потрібно уточнити, механізм передбачає можливість бронювання на один місяць. За цей час людина має звернутися у ТЦК та актуалізувати дані. Після цього компанія зможе повноцінно забронювати такого працівника.

 

🔶Після запуску «єБронювання» заброньовані отримуватимуть не паперовий витяг із наказу Мінекономіки, а витяг із реєстру заброньованих військовозобов’язаних. Він міститиме QR-код, що зчитуватиметься при перетинанні кордону тощо.

 

Однак, це ще не остаточна версія механізму електронного бронювання, тому деякі аспекти можуть змінитися.