Шановні колеги,

02 листопада (четвер) – о 15:00 відбудеться наступна сесія із серії фахових вебінарів для посадових осіб органів місцевого самоврядування України в рамках Проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», що впроваджується Агентством міжнародного співробітництва асоціації муніципалітетів Королівства Нідерланди VNG International у партнерстві з Асоціацією Міст України.

 

Тема: «Роль місцевої влади в проектах забудовників»

 

Спікерка заходу:

Олександра Ткаченко, міська планувальниця, стратег та дослідниця в KuiperCampagnos; голова Ukraine Netherlands Urban Network (UNUN).Олександра працює на межі між міським плануванням та стратегіями, що відображає її подвійний магістерський ступінь. У 2012 році вона отримала

перший ступінь з міського планування в Київському національному університеті будівництва та архітектури. Пізніше, у 2016 році, вона доповнила його магістерським ступенем з міського управління та розвитку в IHS Erasmus University Rotterdam. Отримавши досвід роботи в декількох офісах (Zotov&Co, MLA+, Studio for new realities) та ініціативах (Empty Space, Урбанистика Кропивницький, президент асоціації випускиків IHS Erasmus University Rotterdam). У 2021 році вона приєдналася до KuiperCompagnons. Її підхід має сильний фокус на процесі розвитку, такому, як планування сценаріїв, участь, аналіз потреб зацікавлених сторін, та дослідження. У той же час, її проекти базуються на місцевому контексті, людському вимірі, та програмуванні. З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну вона ініціювала та очолює ініціативу Ukraine Netherlands Urban Network (UNUN).

 

До участі у вебінарі запрошуються сільські, селищні, міські голови та їх заступники, керівники структурних підрозділів виконавчих органів місцевих рад, посадові особи органів місцевого самоврядування, до компетенції яких належать питання капітального будівництва, містобудування та земельних ресурсів, управління майном комунальної власності, фахівці сфери проектної діяльності та залучення інвестицій, а також інші зацікавлені особи.

 

Останнім часом ми багато говориться про необхідність міських візій. Проте як втілити прописані у цих документах цілі, ящо земля у приватний власності, або забудовується приватними забудовниками? В ході онлайн зустрічі ми розглянемо низку іструментів, які використовують муніципалітети Нідерландів, та подискутуємо, які з цих інструментів можуть бути використані українськими громадами.

 

Під час вебінару, зокрема, обговоримо:

  1. Регуляторні інструменти (політики, містобудівні умов та обмеження, зонинг)
  2. Роль у процесі проектування (проектні групи)
  3. Проактивна роль та инстументи (викупвння землі, післявоєнна націоналізація землі)
  4. Додаткові етапи проектування (beeld qwaliteits plan - план якості вигляду)

 

Посилання на зустріч в Zoom 02 листопада:

https://us02web.zoom.us/j/85027115659?pwd=TWtDV1Y5emNheFNucWVtRWx6UVl6Zz09

 

Ідентифікатор конференції: 850 2711 5659

Код доступу: Vn6pJ6

 

Тривалість вебінару – 1-1,5 години.

 

Довідково: UNUN (Ukraine Netherlands Urban Network) - платформа для українських та нідерландських фахівців у галузі просторового планування, заснована в Нідерландах. UNUN сприяє обміну знаннями для проектування та відбудови стійкого українського суспільства в Європейському Союзі, створює та підтримує професійну мережу для реконструкції України.Ця мережа призначена для натхнення, розвитку та обміну інформацією з кращими українськими та нідерландськими практиками просторових трансформацій.UNUN залучає нідерландських партнерів та організовує різні

заходи для українських архітекторів та урабаністів. Студійні візити до кращихархітектурних бюро для обміну досвідом та натхнення (MVRDV, KuiperCompagnos, Orange Architects, OMA), неворкінг івенти, екскурсії для представників українських громад, дуо-лекції (Флоріс Алкемаде та Леся Топольник, Пол Геррецен та Олександр Шевченко і Назар Коваленко), вокшопи.

 

Принагідно засвідчуємо Вам свою повагу і сподіваємось на співпрацю.

 

З повагою,

Команда VNG International України