Довідка про безпосередню участь в обороні України.

Уряд спростив процедуру отримання статусу УБД. Відтепер для отримання статусу учасника бойових дій до міжвідомчої комісії достатньо надати лише довідку про безпосередню участь в обороні України.

Додатково можна додавати інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання бойових завдань. Також деякі зміни передбачені щодо оформлення статусу УБД, якщо отримали травму (поранення, контузію, каліцтво). Раніше потрібно було надати міжвідомчій комісії матеріали спеціальних розслідувань за фактами отримання травми. Тепер надається довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), яка повинна видаватися військовослужбовцю за фактом отриманого ним поранення.

Постановою № 887 КМУ затверджено також нову форму довідки про безпосередню участь в обороні України. У довідці, крім звання, прізвища, імені, по батькові, обов'язково зазначаються також: 

посада;

дата народження;

реквізити документа, що посвідчує особу;

реєстраційний номер облікової картки платника податків;

Можуть бути зазначена адреса задекларованого чи зареєстрованого місця проживання (перебування), номер контактного телефону й адреса електронної пошти.