КОМУ ЩЕ НА ЗЕМЛІ ЗАКОН НЕ ПИСАНИЙ

Одним із принципів, на яких ґрунтується бюджетна система України, є принцип ефективності, суть якого полягає у прагненні всіма учасниками бюджетного процесу при складанні та виконанні бюджетів досягти максимального результату при залученні щонайменшого обсягу бюджетних коштів. При цьому поняттям «учасники бюджетного процесу»  маються на увазі не лише органи державної влади чи місцевого самоврядування, задіяні в розпорядженні бюджетними коштами, а й платники податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджетів, які повинні забезпечувати наповнення державного та місцевих бюджетів шляхом сплати податків, зборів, інших платежів.

Операції з земельними ресурсами та комунальним майном – важлива складова наповнення бюджетів різних рівнів. На законодавчому рівні визначено, що міські ради наділені повноваженнями щодо розпорядження землями в межах населених пунктів. Очаківська міська влада своїми повноваженнями не нехтує. Усі звернення щодо надання земельних дівялнок в оренду або користування розглядаються своєчасно, у встановлені терміни. Рішення ухвалюються. Документи готуються без затримань. Тож, можу впевнено говорити, що свої функції з досягнення ефективності бюджетного процесу міська влада виконує відповідально і без затримок. На жаль, як ми вже повідомляли, далеко не всі юридичні та фізичні особи, які використовують землі нашого міста, є добросовісними виконавцями своїх повноважень і зобов’язань і таким чином стають безвідповідальними учасниками бюджетного процесу. Нехтуючи своїми обов’язками, передбаченими законом, вони заважають міській владі повноцінно проводити операції з земельними ресурсами з метою отримання доходів до міського бюджету.

До переліку юридичних осіб, які завдають шкоди міському бюджету, додамо й інформацію про фізичних осіб, які в межах нашого міста користуються земельними ділянками комунальної власності без правовстановлюючих документів на землю, чим наносять збитки територіальній громаді міста у вигляді недоотриманої орендної плати за землю.

Фізична особа АРШИНОВ ОЛЕКСАНДР ЙОСИПОВИЧ користується земельною ділянкою орієнтовною площею 0,6870 га для розташування та обслуговування нежитлової будівлі, двоповерхової, по вул. Ольвійська, 18/6, в м. Очаків, яка з 2008 року належить йому на праві власності. Аршинов О.Й. зволікає з оформленням правовстановлюючих документів на землю та ігнорує запрошення на комісію з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. За період з 01.09.2016 р. по 31.08.2019 р. збитки, заподіяні ФО Аршиновим О.Й. територіальній громаді міста, у вигляді недоотриманої орендної плати за землю становлять  87426,42 грн.

Фізична особа ЗАМИРИКІТ СТЕПАН СЕРГІЙОВИЧ користується земельною ділянкою орієнтовною площею 1,6906 га для розташування та обслуговування нерухомого майна по вул. Кінбурнська, 84 в м. Очаків, що належить йому на праві власності з 2016 року. ФО Замирикіт С.С. не поспішає з оформленням правовстановлюючих документів на землю. За період з 01.09.2016 р. по 31.08.2019 р. заподіяні Замирікитом С.С. територіальній громаді міста збитки у вигляді недоотриманої орендної плати за землю становлять 215123,14 грн.

Фізична особа КОСА АНАСТАСІЯ МИХАЙЛІВНА користується земельною ділянкою площею 0,2286 га для розташування та обслуговування нежитлової будівлі лазні по вул. Лоцманська, 54 в м. Очаків, яка з 2007 року належить їй на праві власності. У 2008 році рішенням Очаківської міської ради Косі А.М. було надано вказану ділянку в оренду терміном на 10 років, однак договір оренди землі Косою А.М. дотепер не підписано. За період з 01.09.2016 р. по 31.08.2019 р. збитки, заподіяні Косою А.М. територіальній громаді міста у вигляді недоотриманої орендної плати за землю становлять 118378,02 грн.

Фізична особа-підприємець ОМЕЛЬЧУК ВАЛЕНТИН МИКОЛАЙОВИЧ користується земельною ділянкою площею 0,50 га під розміщення автостоянки по вул. Будівельників, 7/5 в м. Очаків. За фактом на зазначеній ділянці розташовані адміністративно-службове приміщення з їдальнею (реконструкція) та спальний корпус (самозабудова), які не було введено в експлуатацію. На даний час у Апеляційному суді м. Одеси розглядається справа щодо самозабудови вказаної ділянки. У 2010 р. рішенням Очаківської міської ради Омельчуку В.М. було надано згадану ділянку в оренду терміном на 5 років. Заборгованість Омельчука В.М. з орендної плати за землю становить 108040,66 грн. Окрім цього, після закінчення терміну дії договору оренди землі, заподіяні Омельчуком В.М. територіальній громаді міста збитки, у вигляді недоотриманої орендної плати за землю, за період з 01.09.2016 р. по 30.11.2018 р. становлять 267196,02 грн.

Фізична особа ШВЕДОВ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ користується земельною ділянкою орієнтовною площею 0,1200 га для розташування та обслуговування нежитлової будівлі по вул. Ольвійська, 18/3 в м. Очаків, що належить йому на праві власності з 2006 року. Шведов С.О. зволікає з оформленням правовстановлюючих документів на землю та ігнорує запрошення на комісію з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. За період з 01.09.2016 р. по 31.08.2019 р. збитки, заподіяні Шведовим С.О. територіальній громаді міста, у вигляді недоотриманої орендної плати за землю становлять 25450,42 грн.

Вищепереліченим особам відділом регулювання земельних відносин надсилалися листи з роз’ясненнями щодо вирішення питань землекористування відповідно до закону, листи-запрошення на засідання комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам та листи-вимоги щодо добровільного відшкодування збитків у досудовому порядку.

Інформацію про фізичних осіб, які, на переконання місцевої влади, є недобросовісними землекористувачами і утворили заборгованість з плати за землю до бюджету нашого міста, відділом регулювання земельних відносин передано до Миколаївської місцевої прокуратури №1 з вимогою вжити заходів прокурорського реагування. Аналогічна інформація передана і до Управління захисту економіки в Миколаївській області Національної поліції України.

Сподіваємось, що дії правоохоронних органів спонукатимуть користувачів земельних ділянок пригадати про власні зобовязання перед громадою.

 Н. Бутурлина, начальник відділу регулювання земельних відносин управління ЖКГ ОМР.