Очаківська міська територіальна громада
Миколаївська область, Миколаївський район

Рішення Очаківської міської ради №21 «Про затвердження положення про сектор з питань оборонної, мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Очаківської міської ради»

Кількість переглядів: 90
Скликання: 8 скликання
Сесія: 49 сесія
Тип документу: Рішення Очаківської міської ради
Дата прийняття: 15.08.2025
Дата оприлюднення: 22.08.2025
Номер документу: 21
Назва документу: Про затвердження положення про сектор з питань оборонної, мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Очаківської міської ради
Прикріплені файли:
  1. Про затвердження положення про сектор з питань оборонної, мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Очаківської міської ради (0.03 МБ)

49 сесія                                                                                                          8 скликання

 

Рішення № 21

 

15 серпня 2025 року

 

Про затвердження положення про сектор з питань оборонної, мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Очаківської міської ради

 

 

Розглянувши клопотання завідувача сектору з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Очаківської міської ради (Марков, вх. № 3901/02-02/07 від 25.07.2025), з метою виконання рішення Очаківської міської ради від 20.06.2025 № 26 «Про скорочення штату та чисельності працівників та внесення змін до пункту 1 рішення Очаківської міської ради від 11.12.2020 № 1 «Про затвердження структури виконавчих органів Очаківської міської ради, загальної чисельності апарату міської ради та її виконавчого комітету, виконавчих органів» керуючись статтею 25, частиною першою статті 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Очаківська міська рада,

ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити положення про сектор з питань оборонної, мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Очаківської міської ради (Додаток).
  2. Визнати такими, що втратили чинність, рішення Очаківської міської ради від 22.12.2023 № 18 «Про затвердження положення про сектор з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Очаківської міської ради» та від 20.12.2024 № 11 «Про затвердження положення про сектор з питань оборонної та мобілізаційної роботи апарату Очаківської міської ради та її виконавчого комітету».
  3. Дане рішення набирає чинності з 16 вересня 2025 року.
  4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на комісію з питань депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, захисту прав та інтересів громадян, гласності, засобів масової інформації, зв’язків з політичними партіями, громадськими організаціями (Москальський).

 

 

Міський голова                                                                     Сергій БИЧКОВ

 

ДОДАТОК

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням Очаківської міської ради

від  15.08.2025 № 21

Положення

про сектор з питань оборонної, мобілізаційної роботи,
цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами
Очаківської міської ради

1. Загальні положення

1.1. Сектор з питань оборонної, мобілізаційної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Очаківської міської ради (далі – сектор) є виконавчим органом Очаківської міської ради (далі – міська рада), утворюється міською радою за поданням міського голови, підзвітний і підконтрольний міській раді, яка його утворила, підпорядкований міському голові та виконавчому комітету, заступнику міського голови з питань виконавчих органів ради згідно розподілу функціональних обов’язків між міським головою, заступником  міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, секретарем  виконавчого комітету Очаківської міської ради та секретарем Очаківської міської ради.

1.2. Сектор у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про національну безпеку України”, “Про оборону України”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, Кодексом цивільного захисту України, іншими законами України, указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, актами Верховної Ради України, рішеннями обласної ради, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, а також Положенням про сектор, затвердженим міською радою.

1.3. В установленому законодавством України порядку та у межах своїх повноважень сектор взаємодіє з іншими виконавчими органами міської ради, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, які входять до складу сектору безпеки і оборони, а також підприємствами, установами та організаціями Очаківської міської територіальної громади (далі – громада) з метою створення умов для провадження узгодженої діяльності відповідно до строків, одержання інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.

1.4. Сектор не має статусу юридичної особи.

2. Внутрішня структура

2.1. Сектор очолює завідувач сектору, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою відповідно до чинного законодавства України.

2.2. На посаду завідувача сектору призначаються громадяни України, які вільно володіють державною мовою та здобули ступінь вищої освіти не нижче ступеня магістра (у разі коли особа, яка претендує на зайняття вакантної посади, здобула вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повну вищу освіту), відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу XV “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про вищу освіту” така освіта прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра), з досвідом роботи в органах місцевого самоврядування, на посадах державної служби категорії “Б” чи “В”, або досвідом роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років.

2.3. Посадові обов’язки завідувача сектору визначаються відповідною посадовою інструкцією.

3. Основні завдання та функції сектору

3.1. З питань оборонної роботи:

3.1.1. Забезпечення підготовки громадян до військової служби, а також загального військового навчання у воєнний час.

3.1.2. Забезпечення приписки громадян до призовних дільниць, військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

3.1.3. Забезпечення призову громадян на строкову військову службу.

3.1.4. Забезпечення направлення громадян на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори.

3.1.5. Забезпечення організації та участь у здійсненні на території громади заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою, територіальною обороною та цивільним захистом.

3.1.6. Забезпечення разом з іншими виконавчими органами міської ради бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

3.1.7. Забезпечення разом з іншими виконавчими органами міської ради проведення мобілізації людських, транспортних та інших ресурсів в особливий період.

3.1.8. Здійснення разом з іншими виконавчими органами міської ради контролю за використанням і охороною наданих у встановленому порядку для потреб оборони земельних, водних та інших природних ресурсів згідно із законодавством України.

3.1.9. Участь у вирішенні згідно із законодавством України питань, пов’язаних з наданням частинам, установам, навчальним закладам Збройних Сил України та іншим військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, та правоохоронним органам службових приміщень і житлової площі, інших об’єктів, здійсненням контролю за їх використанням, наданням комунально-побутових та інших послуг.

3.1.10. Сприяння у підтриманні відповідного режиму в прикордонній смузі та у контрольованих прикордонних районах.

3.1.11. Забезпечення проведення заходів щодо військово-патріотичного виховання громадян України.

3.2. З питань мобілізаційної роботи:

3.2.1. Планування, організація та забезпечення мобілізаційної підготовки та мобілізації на території населених пунктів громади.

3.2.2. Прийняття участі у формуванні проектів основних показників мобілізаційного плану.

3.2.3. Розроблення мобілізаційних планів, довготермінових і річних програм мобілізаційної підготовки.

3.2.4. Забезпечення на території населених пунктів громади виконання мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствами, установами і організаціями, які залучаються виконавчими органами міської ради до виконання цих завдань (замовлень).

3.2.5. Здійснення разом з іншими виконавчими органами міської ради під час оголошення мобілізації заходів щодо переведення підприємств, установ і організацій, які знаходяться на території населених пунктів громади, на роботу в умовах особливого періоду.

3.2.6. Доведення розпорядження про виконання мобілізаційних завдань (замовлень) до підприємств, установ і організацій, які знаходяться на території населених пунктів громади та залучаються до виконання мобілізаційних завдань (замовлень), та участь у підготовці проектів відповідних договорів (контрактів) з ними.

3.2.7. Здійснення контролю за мобілізаційною підготовкою підприємств, установ і організацій, які залучаються виконавчими органами міської ради до виконання мобілізаційних завдань (замовлень).

3.2.8. Здійснення контролю за створенням, зберіганням та обслуговуванням мобілізаційного резерву матеріально-технічних і сировинних ресурсів на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у комунальній власності або залучаються виконавчими органами міської ради до виконання мобілізаційних завдань (замовлень).

3.2.9. У разі ліквідації (реорганізації) підприємств, установ і організацій, що перебувають у комунальній власності і яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення) або які залучаються до їх виконання, здійснення заходів щодо передачі таких завдань (замовлень) іншим підприємствам, установам і організаціям, які знаходяться на території населених пунктів громади, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

3.2.10. Здійснення разом з іншими виконавчими органами міської ради під час мобілізації в установленому порядку своєчасного оповіщення та забезпечення прибуття громадян, які залучаються до виконання обов’язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою – п’ятою статті 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, транспортних засобів та техніки на збірні пункти та у військові частини шляхом вжиття відповідних інформаційних та організаційно-технічних заходів, виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів і надання послуг Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту відповідно до мобілізаційних планів, а також виконання завдань, визначених Генеральним штабом Збройних Сил України.

3.2.11. Забезпечення разом з іншими виконавчими органами міської ради на території населених пунктів громади ведення персонально-первинного військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час і надання звітності щодо бронювання військовозобов’язаних у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

3.2.12. Забезпечення надання територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінню та/або регіональним органам Служби безпеки України, відповідним підрозділам розвідувальних органів України відомостей про реєстрацію, банкрутство (ліквідацію) підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління виконавчих органів міської ради, згідно із законодавством України.

3.2.13. Сприяння територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, Центральному управлінню та/або регіональним органам Служби безпеки України, відповідним підрозділам розвідувальних органів України у їхній роботі в мирний час та в особливий період.

3.2.14. Одержання від місцевих органів виконавчої влади необхідної інформації про характер мобілізаційних завдань (замовлень), встановлених підприємствам, установам і організаціям, які знаходяться на території населених пунктів громади, з метою планування раціонального використання людських і матеріальних ресурсів під час мобілізації та у воєнний час.

3.2.15. Забезпечення разом з іншими виконавчими органами міської ради на території населених пунктів громади виконання законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.

3.3. З питань цивільного захисту:

3.3.1. Планування та організація підготовки органів управління та сил Очаківської міської субланки Миколаївської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області.

3.3.2. Контроль реалізації вимог техногенної та пожежної безпеки на суб’єктах господарювання комунальної власності.

3.3.3. Розроблення та контроль реалізації програм і планів заходів у сфері цивільного захисту, зокрема спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, забезпечення техногенної та пожежної безпеки.

3.3.4. Підготовка проектів рішень щодо створення територіальних формувань цивільного захисту, контроль щодо створення об’єктових формувань цивільного захисту, пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони та добровільної пожежної охорони, здійснення контролю за готовністю до дій за призначенням.

3.3.5. Підготовка проектів рішень щодо створення за погодженням з відповідним управлінням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, та контроль за підтриманням у постійній готовності місцевої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, здійсненням її модернізації та забезпеченням функціонування.

3.3.6. Забезпечення разом з іншими виконавчими органами міської ради оповіщення та інформування населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій.

3.3.7. Участь в організації робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території громади, а також радіаційного, хімічного, біологічного, медичного захисту населення громади та інженерного захисту територій від наслідків таких ситуацій.

3.3.8. Забезпечення контролю пожежної безпеки на території громади та об’єктах комунальної власності.

3.3.9. Участь в організації проведення відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

3.3.10. Участь у організації та здійсненні евакуації населення, матеріальних і культурних цінностей у безпечні райони, їх розміщенні та життєзабезпеченні населення.

3.3.11. Контроль за станом навколишнього природного середовища, санітарно-гігієнічною та епідемічною ситуацією.

3.3.12. Участь у розробленні та здійсненні заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання комунальної власності в особливий період.

3.3.13. Підготовка пропозицій щодо віднесення території та населених пунктів громади до груп цивільного захисту.

3.3.14. Підготовка пропозицій щодо віднесення суб’єктів господарювання комунальної власності до категорій цивільного захисту відповідно до основних показників.

3.3.15. Контроль створення та використання матеріального резерву для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків та надання термінової допомоги постраждалим.

3.3.16. Контроль завчасного накопичення та підтримання у постійній готовності засобів індивідуального захисту для населення та формувань цивільного захисту, а також приладів дозиметричного і хімічного контролю та розвідки.

3.3.17. Взаємодія з відповідними управліннями та підрозділами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, щодо виконання завдань цивільного захисту.

3.3.18. Участь у організації та забезпеченні життєдіяльності постраждалих від надзвичайних ситуацій, а також під час ведення воєнних (бойових) дій або внаслідок таких дій.

3.3.19. Виконання обов’язків відповідального секретаря комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Очаківської міської ради, а в разі виникнення надзвичайних ситуацій участь у спеціальних комісіях з їх ліквідації (за потреби), забезпеченні їх функціонування.

3.3.20. Підготовка відповідних списків для забезпечення проходження в установлені строки навчання з питань цивільного захисту посадових осіб, працівників виконавчих органів міської ради, суб’єктів господарювання комунальної власності з числа керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів цивільного захисту, участь у організації навчання населення громади діям у надзвичайних ситуаціях, участь у плануванні проведення і облік проведених спеціальних об’єктових навчань та тренувань з питань цивільного захисту на території громади.

3.3.23. Підготовка проектів рішень щодо визначення потреби в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту, необхідних для укриття всіх категорій населення за місцем роботи та за місцем проживання, а також інших категорій населення за місцем тимчасового перебування.

3.3.24. Ведення обліку фонду захисних споруд цивільного захисту, що знаходяться на території громади, участь у доведенні до населення інформації про об’єкти такого фонду.

3.3.25. Участь у комплексних обстеженнях об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, що знаходяться на території громади.

3.4. З питань взаємодії з правоохоронними органами:

3.4.1. Підготовка пропозицій щодо узгоджених заходів виконавчих органів міської ради, правоохоронних органів і громадських формувань, направлених на зміцнення громадської безпеки та порядку.

3.4.2. Організація разом з іншими виконавчими органами міської ради заходів демократичного цивільного контролю діяльності правоохоронних органів на території громади.

3.5. Покладання на сектор завдань, що не передбачені цим Положенням та виходять за межі його компетенції, не допускається.

4. Права сектору

4.1. Залучати в установленому порядку спеціалістів виконавчих органів міської ради для розгляду питань, що належать до його компетенції.

4.2. Одержувати в установленому порядку від виконавчих органів міської ради документи та матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

4.3. Перевіряти та визначати ефективність здійснення виконавчими органами міської ради заходів мобілізаційної підготовки, а також з питань мобілізації, оборонної роботи та цивільного захисту.

4.4. Контролювати здійснення заходів мобілізаційної підготовки, стан мобілізаційної готовності.

4.5. Контролювати навчання з питань цивільного захисту посадових осіб, працівників виконавчих органів міської ради, суб’єктів господарювання комунальної власності з числа керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів цивільного захисту.

4.6. Подавати міському голові пропозиції щодо заохочення працівників, які брали участь у розробленні та підготовці заходів з мобілізаційної підготовки, мобілізаційної та оборонної роботи, виконанні завдань цивільного захисту, а також про накладення стягнень на осіб, які допустили порушення законодавства про мобілізаційну підготовку, мобілізацію та оборонну роботу або з питань цивільного захисту.

5. Відповідальність завідувача сектору

5.1. Завідувач сектору відповідає за невиконання обов’язків, передбачених цим Положенням.

5.2. Завідувач сектору  відповідає за свою діяльність чи бездіяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними та фізичними особами.

5.3. 3а порушення законодавства до завідувача сектору застосовується адміністративна, дисциплінарна, цивільно-правова та кримінальна відповідальність згідно з чинним законодавством України.

6. Зміни та доповнення до положення

6.1. Зміни та доповнення до положення вносяться рішенням сесії міської ради з метою приведення положення у відповідність до чинного законодавства України.

6.2. Ліквідація або реорганізація сектору здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.

7. Заключні положення

7.1. Очаківська міська рада та її виконавчий комітет створює умови для забезпечення нормальної роботи сектору та підвищення кваліфікації завідувача сектору, забезпечує їх приміщеннями, телефонним зв’язком, засобами оргтехніки, у тому числі категорованої, відповідними матеріальними носіями інформації, відповідно обладнаними місцями зберігання документів, а також законодавчими та іншими нормативними актами і довідниковими матеріалами.

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень