Очаківська міська територіальна громада
Миколаївська область, Миколаївський район

Поради щодо безпеки

Дата: 03.01.2024 16:16
Кількість переглядів: 141

Обережно тонкій лід!

 На превеликий жаль, щороку на льоду гине чимало людей: насамперед, рибалок, просто дорослих та дітей. Йдучи на зимову водойму, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе й оточуючих. Нагадаємо, що безпечним вважається (при температурі повітря нижче 0°С): для одного пішохода лід синюватого або зеленуватого відтінку, завтовшки не менше 5-7 сантиметрів; для групи людей завтовшки не менше 15 см; при масовому катанні на ковзанах - 25 см.

  У жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Це слід робити палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, і на ньому з'являється вода, то вихід на кригу забороняється. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в кригу кущі, трава та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час. Під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного і уважно стежити за тим, хто йде попереду. Переходити водойми на лижах дозволяється тільки після перевірки міцності криги. З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.

  Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках. Для любителів порибалити на скреслій кригою воді слід пам'ятати, що під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалкам можна пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 м. Дітям потрібно назавжди запам'ятати: самостійно без нагляду дорослих їм на льоду взагалі нема чого робити!

 Тільки від вашого відповідального ставлення до правил поведінки буде залежати ваша безпека. Бережіть себе та своїх близьких.

***

Шановні мешканці та гості нашого міста!

 Відпочинок біля води – доступний та ефективний спосіб зміцнення здоров’я дітей та дорослих. Це чудова можливість єднання з природою: повітрям, водою, сонцем. Розумно використовуйте природні чинники оздоровлення на пляжах. Для цього дотримуйтесь таких основних порад:

- купайтеся лише на упорядкованих пляжах за температурою води не нижче 20 С та води 17 С;

- у воді необхідно активно рухатися – плавати, брати участь у спортивних та інших іграх;

- не купайтеся відразу після прийняття їжі;

- не пірнайте в воду в незнайомому місці, а також з човнів, пристаней, водорізів;

- не запливайте за буйки;

- не купайтеся у нетверезому стані – це небезпечно для життя; не залишайте дітей у воді без нагляду – краще навчіть їх плавати;

- не випливайте на судовий хід і не наближайтеся до суден (барж), катерів;

- не грайтеся у воді (Тягнути когось за ноги під воду, робити захват шиї та інше).

Дотримання цих простих порад дасть вам можливість активно відпочити та зміцнити своє здоров’я.

 

 ***

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ !

 

   Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному громадянину нашої країни. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.

   Купання на річках, водоймах повинне проводитися на спеціально обладнаних для цього місцях (пляжах), що обладнаються душовими кабінами, стендами по правилам поводження людини на воді, наданню першої медичної допомоги, картою проміру глибини,  інформацією про погодні умови, знаками, що вказують небезпечні зони для купання.

   Навіть той, хто добре плаває, повинен бути постійно обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

 

 

ЗНАЙ І ВИКОНУЙ ЦІ ПРАВИЛА :

 

- не вміючи плавати, не заходь у воду вище пояса;

- не запливай за знаки огорожі;

- не купайся і не пірнай у заборонених та небезпечних місцях;

- катаючись на човні, не пересаджуйся з місця на місце, човен може перекинутися;

- під час купання не втрачай з виду товаришів;

- купайся не частіше 2-х разів на день;

 

ДЛЯ  ТИХ,  ХТО   КУПАЄТЬСЯ  КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ !

 

- купатися в нетверезому виді;

- грати в ігри пов'язані з пірнанням і захопленням рук і ніг;

- подавати крики помилкової тривоги (Тону!);

- пірнати у воду з дамб, пристаней, мостів, різних плавзасобів;

- підпливати близько до минаючих судів;

- запливати за знаки попередження про небезпеку;

- плавати на дошках, колодках, камерах автомашин або плавальних матрацах;

- забруднювати (засмічувати) водойми і беріг.

Знання і виконання правил поведінки на воді є гарантією безпеки вашого життя і здоров'я, життя дітей, а також отримання великого задоволення від відпочинку на воді.

 

БЕРЕЖІТЬ   СВОЄ   ЗДОРОВ’Я   І   ЖИТТЯ !


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень