Виплати військовополоненим та зниклим безвісти.

Дата: 14.01.2024 08:05

Фото без опису​​​​​​

🔸Виплати грошового забезпечення військовополонених та зниклих безвісти регулює постанова КМУ від 30 листопада 2016 р. № 884.

⚠️Увага! Йдеться як про грошове забезпечення таких військовослужбовців, так і додаткову винагороду 100000 грн/місяць, передбачену постановою КМУ № 168 від 28.02.2022.

▪️Право на виплати, зокрема додаткових та інших видів грошового забезпечення, мають в порядку черговості такі члени сім'ї:

➖дружина (чоловік)

➖повнолітні діти, які проживають разом з військовослужбовцем якщо не має дружини чи чоловіка

➖законні представники (опікуни, піклувальники) чи усиновлювачі неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства незалежно від віку)

➖утриманці військовослужбовців

➖батьки рівними частками, якщо військовослужбовці не одружені та не мають дітей

🔸Якщо хтось відмовляється від виплати, його частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на грошове забезпечення.

▪️З дня захоплення військовослужбовців у полон або зникнення безвісти - грошове забезпечення виплачується членам сімей за їхньою заявою на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації).

▪️До заяви додаються:

➖копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї

➖довідка про реєстрацію місця проживання, якщо немає такої інформації в паспорті

➖копія свідоцтва про шлюб (за наявності)

➖копії свідоцтв про народження дітей (за наявності)

➖копія РНОКПП (індивідуального податкового номера)

▪️Грошове забезпечення виплачується щомісяця на підставі наказів командирів (начальників, керівників) військових частин (установ, організацій) членам сімей військовослужбовців:

➖захоплених у полон або заручниками — до дня звільнення

➖безвісно відсутніх, — до дня набрання законної сили рішенням суду про визнання їх безвісно відсутніми або оголошення померлими

🔸Виплата здійснюється не більше ніж до дня виключення військовослужбовця із списків особового складу військової частини (установи, організації).