Надавати ТЦК право перевіряти документи та арештовувати майно – це означає порушувати Конституцію

Дата: 19.01.2024 16:07

Перевіряти документи та фізично затримувати громадян ТЦК немає права, - омбудсмен Лубінець

Він зазначив, що це суперечить конституційним нормам. А право це робити є у інших силових відомств, зокрема Нацполіції.

Основне питання, яке порушують громадяни України, — це невідповідність мандатів ТЦК. Це коли вони вимагають перевіряти документи, забирають документи й фізично затримують громадян України.

У них таких прав немає.

Найбільш неправомірні випадки, якщо працівники ТЦК застосовували фізичну силу до громадян України. По цих випадках мене було проінформовано, що відкриті кримінальні провадження.

— Ми чуємо про випадки, коли це схоже на викрадення: людина йшла вулицею і її ТЦК забрала у мікроавтобус та відвезла. Наскільки такі історії є частими?

— Я не скажу, що вони системні, що їх багато, але з такими випадками до нас теж звертаються.

Коли підтверджується інформація щодо зловживання правами працівниками ТЦК, то до них застосовується процедура відкриття дисциплінарного провадження.

Таким чином, при здійсненні представниками ТЦК своїх повноважень відмічається порушення конституційних прав.