Очаківська міська територіальна громада
Миколаївська область, Миколаївський район

З 1 січня 2024 року зросли надбавки Почесним донорам

Дата: 23.01.2024 11:21
Кількість переглядів: 211

Фото без опису

Почесні донори України мають право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 відсотків затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Дану норму встановлено статтею 21 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30.09.2020 № 931-IX.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 січня прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлено у розмірі 2920,00 грн. Відповідно, надбавка до пенсії почесним донорам з 1 січня становить 292,00 грн (у 2023 році ця сума складала 258,9 грн).

При зміні прожиткового мінімуму надбавка збільшується на різницю між старою виплатою (до підвищення) та новою (після підвищення). Для призначення надбавки вперше потрібно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду із відповідною заявою. При собі мати документ, який посвідчує особу (паспорт), ідентифікаційний номер та посвідчення донора.

Статус Почесного донора України може отримати людина, яка безоплатно здала 40 разових максимально допустимих доз крові або 60 разових максимально допустимих доз плазми крові. Пільги також дійсні для тих українців, які свого часу отримали нагрудний знак «Почесний донор срср». Статус Почесного донора підтверджується відповідним посвідченням.

До відома! В Миколаївській області надбавку до пенсії отримують 862 почесних донори України.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень