Шановні колеги,

Дата: 07.02.2024 10:58

7 лютого (середа) – о 15:00 відбудеться наступна сесія із серії фахових вебінарів для посадових осіб органів місцевого самоврядування України в рамках Проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», що впроваджується Агентством міжнародного співробітництва асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів VNG International у партнерстві з Асоціацією Міст України.

Тема: «Житлова політика громад як інструмент повернення населення та подальшого економічного розвитку: досвід Нідерландів»

Спікер: Наталія Литвиненко,  незалежний консультант з земельної та житлової політики з 17 річним досвідом. До війни - керівник департаменту розвитку та дозвільних документів в Одеському регіональному департаменті будівельної компанії Zezman, випускниця магістерської програми з  Просторового планування, земельного та містобудівного розвитку Університету Radboud, Наймеген, Нідерланди.

Онлайн зустріч буде присвячено дискусії про нормативно-правові, фінансові, містобудівні та етичні аспекти муніципальної житловоїполітики, що може стати дієвим інструментом повернення населення в українські громади через стимулювання трудової міграції. Зокрема, поговоримо про:

- досвід різних нідерландських муніципалітетів у сфері формування та використання унікальних житлових політик;

- вигідність для громад активного просування власної житлової політики для потенційних працівників, що підвищує інвестиційну привабливість території;

- як зацікавити бізнес реалізовувати муніципальні житлові програми з максимальною ефективністю для місцевих бюджетів;

- роль агенцій з працевлаштування у процесах стимулювання трудової міграції та маркетингу територій;

- досвід нідерландської провінції Гелдерланд щодо ефективного використання інструментів активної житлової політики;

- рекомендації та шляхи виходу, якщо громада втратила економічний потенціал, та потребує інвестицій: як зацікавити потенційних

роботодавців;

- як вдало розроблена житлова політика громади може вдихнути життя, та стимулювати розвиток існуючих індустріальних парків;

- як залучити ресурси для розробки та впровадження ефективної регіональної житлової політики для трудових мігрантів в Україні.

До участі у вебінарі запрошуються сільські, селищні, міські голови та їх заступники, керівники структурних підрозділів виконавчих органів місцевих рад, посадові особи органів місцевого самоврядування, до компетенції яких належать питання економічного розвитку, містобудування, просторового планування, планування відновлення, житлово-комунального господарства, проектного менеджменту, а також інші зацікавлені особи.

Посилання на зустріч в Zoom 07 лютого:

Код доступу: Vn6pJ6

Тривалість вебінару – 1-1,5 години.

Принагідно засвідчуємо Вам свою повагу і сподіваємося на співпрацю.

З повагою,

Команда VNG International України