Захисників з Очакова відзначено державними нагородами посмертно

Дата: 22.03.2024 16:18

У п’ятницю, 22 березня, у великій залі виконавчого комітету Очаківської міської ради двом родинам загиблих військовослужбовців вручили державні нагороди, якими полеглі захисники Батьківщини були нагороджені посмертно.

Згідно з Указом Президента України від 19 жовтня 2023 року № 698/2023 «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку наших земляків, військовослужбовців 79-ї окремої десантно-штурмової бригади відзначено високими державними нагородами: Олександра Афанасійовича Данча нагороджено орденом «За мужність» ІІ ступеня (посмертно), а Миколу Анатолійовича Щабельського – орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Старший солдат Олександр Данч 16.06.1987 року народження був призваний на військову службу за контрактом 30 жовтня 2019 року. Військову службу проходив на посаді водія кулеметного взводу роти вогневої підтримки 1 десантно-штурмового батальйону. 10 травня 2022 року, під час виконання бойового завдання, в районі населеного пункту Дробишеве Донецької області Олександр отримав тяжкі поранення. І на жаль, 14 травня 2022 року життя воїна обірвалось під час перебування в Дніпровській обласній клінічній лікарні ім. І.І.Мечнікова.

Солдат Микола Щабельський 16.01.1989 року народження був призваний на військову службу 07 березня 2023 року. Військову службу проходив на посаді оператора 2 відділення взводу протитанкових ракетних комплексів роти вогневої підтримки. 04 червня 2023 року, виконуючи бойове завдання в районі населеного пункту Марїнка Донецької області, загинув.

Начальник 3-го відділу Миколаївського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Геннадій Леурда вручив посмертні відзнаки наших захисників Афанасію Данчу батьку загиблого солдата Олександра Данча та Олені Щабельській – дружині загиблого воїна Миколи Щабельського. Передаючи нагороди, Геннадій Павлович висловив слова подяки та шани родичам загиблих.

Зі словами співчуття та підтримки до сімей полеглих Героїв звернувся і міський голова Сергій Бичков, вручивши їм, на згадку, пам’ятні знаки «Народжений в Україні».

Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували усіх, хто віддав своє життя за нашу Батьківщину.

Жодні ордени, нагороди чи відзнаки не зможуть вгамувати біль матері чи батька, дружини чи дітей, які втратили найріднішу людину. Але ці високі державні нагороди повинні нагадувати нам про подвиги наших Героїв аби їх відважність та хоробрість залишилася у пам'яті наших нащадків.

Вічна пам’ять і слава загиблим захисникам України!

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Очаківської міської ради та її виконавчого комітету