Очаківська міська територіальна громада
Миколаївська область, Миколаївський район

Відсьогодні в Україні змінилися правила ввезення гуманітарної допомоги

Дата: 01.04.2024 20:18
Кількість переглядів: 70

З 1 квітня завозити гуманітарну допомогу в Україну можна лише через Автоматизовану систему реєстрації гуманітарної допомоги.

 

Що змінюється?

 

Щоб завести гуманітарну допомогу в Україну, волонтерським організаціям необхідно:

 

▪️Зайти на сайт good.gov.ua та авторизуватися як отримувач гумдопомоги за допомогою КЕП. Для реєстрації вказується ЄДРПОУ організації, за яким з реєстру далі підтягується інформація про місце її реєстрації та керівництво. Так БФ присвоюється індивідуальний номер у Єдиному реєстрі.

 

▪️Заповнити перелік вантажів, які будуть завозитися, у розрізі категорій вантажу. Форма декларації відповідає паперовій, яка діяла раніше: це "спрощена" декларація із зазначенням обсягу та типу вантажу.

 

▪️Згенерувати унікальний код гуманітарного вантажу. Цей код використовується під час проходження митниці замість паперової декларації. З моменту реєстрації вантажу до моменту перетину ним кордону даються 30 днів.

 

Після завезення допомоги в Україну гуманітарка розподіляється, і в системі генерується автоматичний звіт з інформацією про те, куди були розподілені товари. Зазначається лише населений пункт. 

 

Коли вантаж перебуває на території України, БФ зобов’язані прозвітувати про її використання до 15 числа наступного місяця з моменту ввезення, але не більше ніж через 90 днів.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень