Закон про мобілізацію набуде чинності з 18 травня

Дата: 17.04.2024 21:49

Документ вже опубліковано в офіційній урядовій газеті «Голос України».

А вчора, 16 квітня, президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про мобілізацію.

Закон набирає чинності через місяць після прийняття, за цей час уряд має підготувати всі нормативні документи. Крім того, після цього буде тривати перехідний період, щоб військовозобовʼязані мали змогу оновити дані через електронний кабінет, ЦНАП чи ТЦК.

Одне з основних положень тексту закону, що підписаний Головою Верховної Ради України:

У разі невиконання громадянином України у строки, встановлені Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», вимоги територіального центру комплектування та соціальної підтримки про виконання обов’язку (обов’язків) військовозобов’язаним, резервістом територіальний центр комплектування та соціальної підтримки звертається до суду із позовною заявою про застосування судом тимчасового обмеження такої особи у праві керування транспортним засобом під час мобілізації. Позов подається до суду першої інстанції протягом 30 днів з дня виникнення підстав.

Таким чином, більшість норм закону набере чинності через місяць, але імплементація всіх норм буде поступовою.