​МЗС України наказало припинити вчинення за кордоном усіх консульських дій щодо чоловіків призовного віку.

Дата: 24.04.2024 14:23

У листі за підписом першого заступника міністра Андрія Сибіги, опублікованому "Дзеркалом тижня", ідеться про те, що, починаючи з 24 квітня, можливо буде тільки оформити документи для повернення в Україну. "Доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років" , - йдеться в листі за підписом Сибіги.

Виняток - дії, пов'язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну. Розпорядження МЗС діє "до отримання додаткових роз'яснень щодо порядку застосування положень Закону України про мобілізацію, що був оприлюднений 17 квітня і набере чинності в травні. Іншими словами, закордонний паспорт тепер за кордоном оформити не можна. А після набуття чинності новим законом про посилення мобілізації оформити закордонний паспорт можна буде тільки за пред'явленням військового квитка.