Що робити, якщо вкусила тварина

Дата: 01.05.2024 10:33

Сказ – вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності для людини серед усіх інфекційних хвороб.

Вірус вражає центральну нервову систему, тому при невчасному щепленні стає невиліковним та призводить до смерті у 100% випадків.

Як запобігти сказу

Якщо у вас є домашні улюбленці, їх потрібно щорічно щеплювати від сказу, починаючи з трьохмісячного віку. Для цього можна звернутися до Очаківського відділу Миколаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Пухнастих друзів слід тримати подалі від диких тварин.

При потенційно небезпечному контакті з твариною, негайно звертайтеся по медичну допомогу, навіть ще до появи симптомів.

Вкусила тварина: що робити

Якщо вас вкусила тварина або потрапила її слина на шкіру чи слизову, треба ретельно промити місце ураження проточною водою з милом протягом 10-15 хвилин.

Рану слід обробити антисептиком чи спиртовим розчином, на неї накласти асептичну пов’язку.

По медичну допомогу потрібно звертатися якомога швидше для проведення антирабічного щеплення. Воно запобігає захворюванню у 96-99% випадків. Однак ефективність зберігається лише у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи ослинення.

Графік вакцинації від сказу зазвичай складається з п’яти щеплень: на 0-й, 3-й, 7-й, 14-й та 28-й день.

Антирабічна вакцина безоплатна для пацієнтів. Вона наявна в понад 50 тис. доз на рівні областей та ще 15 тис. доз на рівні країни.

Планову імунопрофілактику рекомендовано проходити особам з групи ризику: працівникам ветеринарних лабораторій, мисливцям, лісникам та іншим людям, які працюють з тваринами.