Очаківська міська територіальна громада
Миколаївська область, Миколаївський район

Англійська стане обов'язковою для багатьох посад.

Дата: 06.06.2024 12:19
Кількість переглядів: 37

Щойно Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9432,яким передбачається офіційно закріпити статус англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. 

 

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ:

 

▪️Англійська мова отримає офіційно закріплений статус як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

▪️Закон зобов’яже володіти англійською мовою тих, хто претендує на посади: державної служби категорії «А», «Б» і «В», перелік яких встановлюється Кабміном; голів місцевих держадміністрацій та їхніх заступників; військовослужбовців офіцерського складу, які служать за контрактом (перелік встановлює КМУ); поліцейських середнього та вищого складу НПУ, начальників в інших правоохоронних органах і службах цивільного захисту (перелік встановлює уряд); прокурорів; працівників митних та податкових органів (перелік встановлює КМУ); керівників суб'єктів господарювання державного сектора економіки (перелік визначає Кабмін).

▪️Також вимога володіти англійською мовою може висуватися в органах місцевого самоврядування, якщо посада передбачає міжнародну співпрацю (за винятком виборних посад). 

▪️Іспити на визначення рівня володіння англійською мовою кандидатів на зазначені посади організовує Міністерство освіти і науки.

▪️У всіх видах пасажирського транспорту, на вокзалах, в аеропортах інформація, оголошення, повідомлення, надписи щодо транспортного обслуговування, поряд з державною мовою, мають подаватися також англійською.

▪️Вимога демонструвати англомовні фільми у кінотеатрах мовою оригіналу була вилучена рішенням парламентського комітету з інформполітики.

▪️В інших сферах англійська мова заохочується, але не є обов'язковою.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень