Очаківська міська територіальна громада
Миколаївська область, Миколаївський район

Діалог. Довіра. Добробут.

Дата: 26.06.2024 16:08
Кількість переглядів: 39

25 червня 2024 року в рамках проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні: ФАЗА ІІ», що є частиною програми «Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування» (SDLG), яка реалізовується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів VNG International у партнерстві з Асоціацією міст України, за сприяння загальноєвропейської коаліції міст і регіонів PLATFORMA, та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів і Європейського Союзу, пройшло установче засідання Навчально-інноваційного кластеру 3D "Діалог. Довіра. Добробут."

В даний Кластер увійшло представництво 12 територіальних громад - партнерок проєкту із 6 областей України: Чернігівська, Сумська, Харківська. Херсонська. Миколаївська та Дніпропетровська.

 Три громади приймали участь у першій фазі проєкту, а саме: Очаківська, Бериславська, Високопільска. Решта громад приєдналися до проєкту вже у другій фазі, а саме: Баштанська, Першотравенська, Первомайська, Підгородненська, Перещепинська, Снігурівська, Талалаївська, Наталинська, Недригайлівська.

 В установчому засіданні прийняли участь посадові особи ОМС/ВА - відповідальні за роботу з проєктом по третьому напрямку "Децентралізація та демократизація", а саме: спеціалісти відділів по роботі із громадськістю, ЗМІ, загальних відділів та відділів з цифровізації тощо.

 На засіданні було прийнято рішення про створення об'єднання по формату Навчально-інноваційного кластеру із назвою 3D "Діалог.Довіра.Добробут".       

 Кластер 3D– це територіальне об'єднання 12 ОМС/ВА в рамках проєкту, які тісно співпрацюють між собою та з іншими суб'єктами (інститутами громадянського суспільства, їх асоціаціями, науковими та освітніми закладами та іншими) в ланцюжку створення інтелектуальних продуктів з метою підвищення відкритості, прозорості та підзвітності діяльності ОМС/ВА, залучення громадян до прийняття управлінських рішень, орієнтування на потреби інклюзивних груп та забезпечення їх прав та свобод в частині гендерної рівності, рівного доступу до отримання якісних послуг та прав людини. За для добробуту та якості життя людини у період воєнного та післявоєнного відновлювального періоду життя України.       

 Це перше в Україні об'єднання, метою якого є створення, нарощування та поширення інтелектуальних продуктів, а саме : розпорядчих документів щодо створення Громадських рад, статутів, програмних документів, програм навчальних тренінгів, у тому числі із залученням нідерландських муніципалітетів, ІТ-програм та засобів, обмінних платформ, партнерських проєктів тощо.

 Для роботи Кластеру було створено спільний ГУГЛ-документ, який має на меті відображення напрацьованих інтелектуальних продуктів, планів їх створення та результатів їх впровадження у вигляді досягнутих показників (індикаторів). Платформа відкрита для всіх громад, що дозволяє швидко обмінюватися результатами роботи.

 На установчому засіданні представники громад отримали відповідний інструктаж роботи із ГУГЛ-документом та перше домашнє завдання, а саме створити свої сторінки та наповнити їх планами роботи на 2024 рік. 

 Перший спільний етап роботи громад буде стосуватися створення мережі Громадських рад 3D Кластеру з метою побудови партисипативної системи управління в пілотних громадах проєкту.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень