Затримання, доставка до ТЦК та суд: що загрожує чоловікам за відмову оновити військово-облікові дані

Дата: 07.07.2024 20:34

Міністерство оборони роз’яснило, які заходи впливу можуть застосовуватись до військовозобов’язаних українців за невиконання обов'язків під час мобілізації.

Отже, за невиконання обов’язків до військовозобов’язаних передбачені заходи впливу. Серед них:

▪️Керівник ТЦК і СП звертається до поліції для адміністративного затримання та доставки громадянина.

▪️Якщо затримання неможливе, керівник ТЦК і СП надсилає громадянину рекомендаційним листом вимогу про виконання обов'язків.

▪️Форму та зміст вимоги визначає Міноборони. День вручення вимоги - день розписки або відмови в отриманні.

▪️Якщо обов'язки не виконані протягом 10 днів, ТЦК і СП звертається до суду щодо тимчасового обмеження права керування транспортними засобами до виконання або відкликання вимоги.

▪️Суд приймає рішення.

▪️Вимога вважається виконаною після виконання громадянином обов'язків, відкликаною - після завершення мобілізації.

▪️ТЦК і СП видає документ про виконання вимоги або надсилає повідомлення про виконання вимоги до відповідних органів.