Очаківська міська територіальна громада
Миколаївська область, Миколаївський район

До уваги громадян!

Дата: 23.08.2024 15:08
Кількість переглядів: 87

Якщо вам від 18 до 25 років, у вас є можливість представити свої ідеї у Конкурсі “ЕкоМайбуття: Конкурс молодіжних проектів для Європейського Зеленого Курсу”! Конкурс організований Жіночим енергетичним клубом України у партнерстві з DiXi Group.

Мета Конкурсу — стимулювання інтересу молоді до реалізації екологічних та сталих енергетичних проектів, підвищення знань та навичок у сфері сталого розвитку, створення екологічно відповідального майбутнього.

Серед складових конкурсу — проведення онлайн-вебінарів для відібраних учасників та менторська підтримка для підготовки фінальних презентацій.

 

 Переможці Конкурсу отримають підтримку та можливість залучення фінансування для реалізації своїх проєктних ідей.

 

 

Призовий фонд:

 1-е місце: 2500 євро

 2-е місце: дві премії по 1500 євро

 3-е місце: три премії по 500 євро (у гривневому еквіваленті).

Призи оподатковуються відповідно до законодавства України.

 

 Заявки приймають до 01 вересня 2024 року за посиланням:

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSd8ZKsC71wNjL…/viewform

 

 Детальніше про Конкурс читайте за посиланням: https://drive.google.com/…/1oVeV0iiZ6M8xKAEhpdfc…/view

Громадська організація «Екоклуб» оголошує конкурс для громад на розроблення та втілення місцевих фінансових інструментів, що будуть спрямовані на розвиток сталої енергетики. 

У межах проєкту Екоклуб добере 10 команд. Вони візьмуть участь у тренінгах про різні аспекти розроблення та втілення місцевих інструментів для підтримки сталих енергетичних рішень. Упродовж проєкту команди підтримуватимуть та супроводжуватимуть фахівці (фахівець) у кліматичній, енергетичній та галузі. Вони допоможуть їм допрацювати проєктні ідеї/розробити деталі створеного інструменту. 

 

Дві громади, ідеї фінансових інструментів яких журі обере переможцями, отримають грант до 10 000 євро кожна на їхнє втілення.  

Початок подачі заявок: 12.08.2024 року.

Кінець подачі заявок: 31.08.24, 23:59 год. 

Тривалість проєкту: до листопада 2025 року. 

Щоб узяти участь у конкурсі, будь ласка, заповніть цю форму.

ЗАПОВНИТИ ФОРМУ

Умови конкурсу

– Співфінансування в розмірі, не меншому за суму гранту. 

– Фінансовий інструмент повинен працювати після завершення проєкту, підтримувати розвиток сталої енергетики в громаді. 

– Втілення заходу “в залізі”, який буде оплачений через фінансовий інструмент до закінчення тривалості проєкту.  

Склад команди, що подає заявку 

Команда заявників має складатися з трьох представників (наявність у складі команди представників бізнесу та громадського сектору буде перевагою). Екоклуб заохочує до участі команди, де є жінки-керівниці. 

Добір 

Незалежне журі добиратиме громади двома етапами: оцінка конкурсної заявки та інтерв’ю з добраною в першому етапі командою.  

Журі оцінюватиме заявки за такими критеріями:    

– склад команди;   

– наявність стратегічних документів у сферах енергетики та клімату;   

– якість та реалістичність концепції проєкту місцевих інструментів підтримки сталих енергетичних чи кліматичних рішень;   

– розмір можливого фінансового внеску громади в майбутній місцевий інструмент для підтримки сталих енергетичних та кліматичних рішень; 

– опис комунікації в межах проєкту; 

– лист голови громади (ЗАВАНТАЖИТИ ПРИКЛАД ЛИСТА) зі взятими зобов’язаннями дотриматися визначених умов участі в проєкті.  

До участі у конкурсі заохочуємо громади, що не мають досвіду у втіленні місцевих фінансових інструментів підтримки розвитку сталої енергетики, але мають стійкі наміри впровадити такий механізм. 

Детальніше про інструменти читайте за покликанням в інформаційній довідці (перелік наданий для ознайомлення, він не містить усі можливі механізми).

Контакти для додаткової інформації:  

Анна Гузенко, фахівчиня відділу з адаптації до зміни клімату ГО “Екоклуб”; 

+380979675732 | [email protected]  

До конкурсу запрошуємо громади, які розташовані на підконтрольній Україні території 

Прямуймо до енергонезалежності! 

Цей проект підтримується програмою малих грантів ІКІ, яка є частиною ініціативи з захисту клімату (IKI). IKI Small Grants фінансується Федеральним міністерством економіки та захисту клімату (BMWK) та Федеральним міністерством охорони навколишнього середовища (АА) та реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. 

Контакти

Анна Гузенко

фахівчиня відділу з адаптації до зміни клімату ГО “Екоклуб”; +380979675732 | [email protected]

  ВДЕ громади Енергоефективність конкурс СЕС фінансові інструменти 

 Юлія Гузій

 

Довідка

Фінансові інструменти підтримки розвитку сталої енергетики, що доступні громадам :

1. Револьверні фонди. Муніципалітети використовують ці цільові фонди, щоб фінансувати енергетичні проєкти завдяки наданню пільгових кредитів. Опісля їхнього повернення ці кошти знову використовують для наступних проєктів, створюючи сталий цикл фінансування. В Україні є успішні приклади муніципальних револьверних фондів. Як приклад, від Асоціації енергоефективних міст України. Інструментом користуються десять міст, у межах якого отримують безкоштовне адміністрування фінансів громади.

2. Податкові кредити. Муніципалітети можуть пропонувати податкові кредити жителям та підприємствам, які інвестують у проєкти з відновлюваної енергетики або енергоефективності. Завдяки цьому будуть зменшені їхні місцеві податкові зобов'язання.

3. Знижки. Муніципалітети можуть надавати знижки на енергоефективні прилади, системи відновлюваної енергетики або енергомодернізацію будинків, сплачуючи частину вартості, знижуючи початкові витрати для жителів та бізнесу.

4. Гранти. Органи місцевого самоврядування можуть надавати гранти на підтримку конкретних енергетичних проєктів або досліджень у громаді. Ці кошти не потребують повернення, часто їх надають на конкурсній основі.

5. Кредити під низькі відсотки. Муніципалітети можуть надавати кредити під низькі відсотки, щоб фінансувати заходи з підвищення енергоефективності або використання відновлюваних джерел енергії. Такі кредити зменшують фінансовий тягар подібних інвестицій для власників житла та підприємств.

6. Енергосервісні контракти (ЕСКО). Муніципалітети можуть укладати ЕСКО-контракти з енергосервісними компаніями, у межах яких ЕСКО втілює енергозберігальні проєкти та гарантує економію коштів, а виплати здійснюють із досягнутої економії витрат.

7. Підтримка самовиробництва. Місцеві органи влади можуть підтримувати встановлення ВДЕ-установок, які працюють за принципом самовиробництва . У його межах споживачі, що виробляють власну електроенергію, можуть продавати надлишок енергії в мережу, і компенсують рахунки за електроенергію.

8. Підтримка агрегації невеликих виробників електрики від ВДЕ. Такі програми об’єднують малих виробників “зеленої” електрики, створюють їм кращі умови для роботи. А ще електрику споживають у місці її вироблення.

9. Державно-приватні партнерства (ДПП). Муніципалітети можуть співпрацювати з приватними компаніями, щоб розробляти і втілювати ВДЕ-проєкти або програми з енергоефективності. Це відбувається завдяки приватним інвестиціям для досягнення суспільних цілей.

10. Муніципальні програми / місцеві програми фінансування. Узагальнене поняття фінансування цільового напрямку розвитку громади.

Цей проект підтримується програмою малих грантів ІКІ, яка є частиною ініціативи з захисту клімату (IKI). IKI Small Grants фінансується Федеральним міністерством економіки та захисту клімату (BMWK) та Федеральним міністерством охорони навколишнього середовища (АА) т

а реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень