Про гуманітарне розмінування

Дата: 10.10.2024 10:17

Доводимо до Вашого відома, що UGB (Укргазбанк) - перший банк, який відкрив клієнтам рахунки за новою програмою гуманітарного розмінування, яка нещодавно стартувала в Україні.

Мета програми - допомогти аграріям якнайшвидше повернути у використання всі землі, шляхом компенсації вартості робіт (100%) з розмінування земельних ділянок в рамках реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2024 № 284 зі змінами, якою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Який механізм компенсації:

фермер реєструється в Державному аграрному реєстрі і подає заявку на розмінування ділянки;

центр гуманітарного розмінування (ЦГР) оголошує аукціон на Prozorro для вибору оператора;

ЦГР перераховує 100% вартості розмінування на спеціальний рахунок в UGB, відкритий фермером. Відкрити рахунок умовного зберігання (ескроу) фермер може у будь-якому відділенні UGB;

оператор проводить розмінування й отримує всю суму після підтвердження виконаних робіт.

Подати заявку на компенсацію, якщо ваша земля постраждала від війни, можна надіславши лист на електронну адресу: [email protected]g.