1-3 квітня у місті Києві пройшла триденна навчальна сесія за напрямом проєкту «Безпека, захищеність та стійкість».
Захід проходив за підтримки найкращих фахівців Регіону Безпеки Утрехта (Нідерланди) та спрямований на розвиток компетенцій фахівців місцевих рад у сфері розробки профілів ризиків і кризового управління за рівнями GRIP.
Навчальну сесію урочисто відкрив пан Алле Дорхаут, Посол Королівства Нідерландів в Україні. Пан Посол наголосив на важливості ролі територіальних громад у процесах відновлення України та запевнив у готовності Нідерландів всебічно підтримувати українські громади на шляху до стійкого розвитку.
У перший день заходу до діалогу з керівництвом цільових громад проєкту долучилися також посадовці Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Тема навчальної сесії: «Розвиток компетенцій фахівців місцевих рад у сфері розробки профілів ризиків і кризового управління за рівнями GRIP, рекомендовані підходи до розробки програми стійкості громади з урахуванням досвіду Нідерландів та вимог українського законодавства».
Захід організовано в рамках проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні: ФАЗА ІІ, який є частиною програми «Сталий розвиток через вдосконалене місцеве врядування» (SDLG). Проєкт реалізується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів VNG International.
Учасники заходу ознайомилися з нідерландською системою GRIP, яка використовується для координації дій під час кризових ситуацій, а також з практиками розробки профілів ризиків. Окрему увагу буде приділено методології створення програм безпеки та стійкості територіальних громад, враховуючи досвід Нідерландів та останні вимоги українського законодавства, включаючи наказ Держспецзв'язку від 30 листопада 2023 року №997.
В якості зовнішніх експертів до роботи сесії також долучилися пан Євген Лінчевський, начальник відділу критичної інфраструктури Департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку та критичної інфраструктури Міністерства розвитку громад та територій України, а також команда запрошених представників Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Тренерами навчальної сесії виступили: Ermo Hartsuijker – керівник відділу муніципального центру кризового менеджменту Veiligheidregio Utrecht; Лариса Бріль – спеціаліст з оперативної підготовки та кібербезпеки, Veiligheidsregio Utrecht; Іфке де Бур – менеджер з аналізу та розробки політики оцінки ризиків, Veiligheidsregio Utrecht; Ліса Зікеноппассер – спеціаліст з питань управління ризиками, Veiligheidregio Utrecht.
Координатором напрямку "Безпека, захищеність та стійкість" є Євген Овчаренко. Протягом 2025 року можуть громади отримати технічну допомогу, включаючи створення структур цивільного захисту, розробку планів та аналіз загроз.
Навчання проходило під керівництвом тренерів з Veiligheidregio Utrecht:
Очаківську міську територіальну громаду представила Валентина Кифоренко - секретар міської ради.