Очаківська міська територіальна громада
Миколаївська область, Миколаївський район

Візьміть дитину у родину

Дата: 14.05.2025 13:08
Кількість переглядів: 27

     Звичний уклад для мільйонів українців змінила війна. Найбільше від неї потерпають діти. Страх, тривогу, постійну загрозу життю і здоровʼю вони, безумовно, легше переживають з люблячими батьками, проте не всі мають тата і маму. Усиновлення дітей є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

     Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення провадиться у найвищих інтересах дитини для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя (стаття 207 Сімейного кодексу України).

Шлях усиновлювача:

  1. Одержання консультації про усиновлення в службі у справах дітей.
  2. Збір документів.
  3. Подання до служби у справах дітей заяви про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі та відповідних документів.
  4. Обстеження представником служби у справах дітей умов проживання майбутніх кандидатів в усиновлювачі.
  5. Проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в центрі соціальних служб та отримання рекомендайцій щодо кількості, віку та стану здоров'я дітей, яких може усиновити заявник.
  6. Ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені.
  7. Отримання направлення для знайомства та встановлення контакту з дитиною.
  8. Знайомство та встановлення контакту з дитиною.
  9. Подання заяви про усиновлення дитини до служби (управління) у справах дітей.
  10. Отримання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.
  11. Подання заяви та документів до суду, судове засідання щодо розгляду питання усиновлення.
  12. Отримання рішення суду про усиновлення дитини.
  13. Оформлення нового свідоцтва про народження дитини в органах РАЦСу за місцем реєстрації народження дитини.
  14. Передача дитини усиновлювачам.
  15. Здійснення працівниками служби (управління) у справах дітей контролю за умовами проживання і виховання усиновленої дитини (щорічно протягом перших трьох років, в подальшому – один раз на три роки).

До заяви кандидата в усиновлювачі додаються такі документи:

1) копія документа, що посвідчує особу.

2) копія реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або інформація про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу) (за наявності).

3) копія документу, де зазначено унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності)- (закордонний паспорт);

4) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, або довідка про подану декларацію про майновий стан і доходи за попередній календарний рік;

5) копія свідоцтва про шлюб або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);

6) висновок про стан здоров’я кожного заявника;

7) повна довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС або  через ДІЮ.

8) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;                 

9) згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення одним із подружжя), якщо інше не передбачено законодавством, справжність підпису на якій засвідчено нотаріально.

10) довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров’я дітей, яких може усиновити заявник. У разі, коли громадяни України, які бажають усиновити дитину, є її родичами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями, така довідка не подається!

Строк дії документів становить один рік  (а на час дії воєнного стану в Україні - 18 місяців) з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством. Заява вважається поданою, якщо до неї додані усі зазначені документи.

     Інформацію про дітей, які можуть бути усиновлені, можна отримати у службі (управлінні) у справах дітей та на сайті Міністерства соціальної політики України.

     Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік в кандидати в усиновлювачі до служби у справах дітей за адресою: м. Очаків, вул. Соборна, 7-А, каб. 102.

 

Служба у справах дітей

Очаківської міської ради

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень